TISKOVÁ ZPRÁVA - 6. 1. 2023

Litovel a Luká jsou novými členy DSO Region Moravská cesta.
A co ještě byste měli vědět?

Celkem 19 obcí patří k členům DSO Region Moravská cesta, který nyní už takřka kopíruje území MAS Moravská cesta. Od 1. ledna se k tomuto dobrovolnému svazku obcí hlásí i obec Luká a město Litovel. A co je ještě nového?

DSO má staronového předsedu a novou místopředsedkyni

Na listopadové ustavující členské schůzi, která se konala po komunálních volbách, hlasovali představitelé členských obcí pro stávajícího předsedu DSO, kterým je starosta Haňovic Arnošt Vogel. Novou místopředsedkyní je starostka Červenky Renata Dvořáková.

Akce Ô nás na Hané se chystá i letos

Pro velký úspěch hodlá DSO i v letošním roce uspořádat regionální kulturně společenskou akci Ô nás na Hané. Můžete se opět těšit na koncerty i vystoupení národopisných souborů, o termínu a dalších podrobnostech budeme včas informovat.

Nezapomeňte si rezervovat termín pro zapůjčení mobilního letního kina

DSO letos požádáo dotaci na omyvatelné nádobí z programu OPŽP a naplánuje spolupráci s Polskem. Připomínáme rovněž rezervace mobilního letního kina, které má DSO k dispozici pro členské obce a jejich spolky.Termíny zápůjčky se pomalu plní, takže není na co čekat. Máte-li zájem, neváhejte a kontaktujte manažerku mikroregionu Libuši Literovou.

A nakonec vzkaz...

"Dovolte mi využít této příležitosti a popřát vám úspěšný nový rok. Takový, na jehož konci budete moci říct, že to byl dobrý rok!" vzkazuje předseda DSO Arnošt Vogel. TISKOVÁ ZPRÁVA - 4. 11. 2021 

Obce a spolky z DSO dostanou mobilní letní kino 


Mobilní letní kino mohou už příští léto využívat obce a spolky z DSO Region Moravská cesta. To díky úspěšnému projektu, jenž jim umožní nejen letní filmovou projekci pod širým nebem, ale i celoroční využití. Projekt podal mikroregion prostřednictvím MAS Moravská cesta do 6. výzvy Programu rozvoje venkova. 

Projekt s názvem Pořízení vybavení pro spolkové a společenské aktivity DSO zahrnuje zakoupení projektoru, plátna a ozvučení nejen pro letní kino a vozík na převážení. Celkové náklady na pořízení toho všeho činí 345 tisíc korun, 80 procent uhradí mikroregion z dotace, zbytek zaplatí z vlastních zdrojů. 

"Obce a spolky budou mobilní kino využívat nejen v létě k promítání filmů, ale celoročně. Například na přednáškách, besedách, plesech, kulturních akcích a společenských veselicích," vyjmenovala manažerka DSO Libuše Literová. "Těší mě, že tak získáme vlastní základní vybavení i na další akci Ô nás na Hané, jež se letos konala první říjnovou sobotu v Cholině a kterou nyní chceme pořádat každý rok v jiné svazkové obci," dodala s tím, že vše potřebné chce DSO kvůli včasné přípravě na letní měsíce pořídit už na začátku nového roku. Dohodu o projektu podepsal se Státním zemědělským intervenčním fondem předseda DSO a starosta Haňovic Arnošt Vogel ve čtvrtek 4. listopadu. 

Marie Šuláková 

PR manažerka, tel.: +420 703 666 755 

Kontakt pro více informací: 

Libuše Literová 

Manažerka DSO Region Moravská cesta, tel.: +420 608 915 969