TISKOVÁ ZPRÁVA - 4. 11. 2021 

Obce a spolky z DSO dostanou mobilní letní kino 


Mobilní letní kino mohou už příští léto využívat obce a spolky z DSO Region Moravská cesta. To díky úspěšnému projektu, jenž jim umožní nejen letní filmovou projekci pod širým nebem, ale i celoroční využití. Projekt podal mikroregion prostřednictvím MAS Moravská cesta do 6. výzvy Programu rozvoje venkova. 

Projekt s názvem Pořízení vybavení pro spolkové a společenské aktivity DSO zahrnuje zakoupení projektoru, plátna a ozvučení nejen pro letní kino a vozík na převážení. Celkové náklady na pořízení toho všeho činí 345 tisíc korun, 80 procent uhradí mikroregion z dotace, zbytek zaplatí z vlastních zdrojů. 

"Obce a spolky budou mobilní kino využívat nejen v létě k promítání filmů, ale celoročně. Například na přednáškách, besedách, plesech, kulturních akcích a společenských veselicích," vyjmenovala manažerka DSO Libuše Literová. "Těší mě, že tak získáme vlastní základní vybavení i na další akci Ô nás na Hané, jež se letos konala první říjnovou sobotu v Cholině a kterou nyní chceme pořádat každý rok v jiné svazkové obci," dodala s tím, že vše potřebné chce DSO kvůli včasné přípravě na letní měsíce pořídit už na začátku nového roku. Dohodu o projektu podepsal se Státním zemědělským intervenčním fondem předseda DSO a starosta Haňovic Arnošt Vogel ve čtvrtek 4. listopadu. 

Marie Šuláková 

PR manažerka, tel.: +420 703 666 755 

Kontakt pro více informací: 

Libuše Literová 

Manažerka DSO Region Moravská cesta, tel.: +420 608 915 969